Klasy sportowe

Dzięki nawiązaniu współpracy w roku 2010 dyrekcji Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Gliwicach z zarządem Komunikacyjnego Klubu Sportowego „KOLEJARZ” Gliwice narodził się pomysł, aby utworzyć w szkole klasę sportową o profilu PIŁKA NOŻNA i hokej na trawie .

Pierwsza klasa (dzieci z rocznika 2001) rozpoczęła swoją działalność 1 września 2011roku. Uczęszczało do niej 26 uczniów.Misją klas sportowych przy SP z Oddz. Int. nr 1 jest wychowywanie poprzez naukę,sport i zabawę. Ważnym aspektem pracy z dziećmi jest przekazywanie pozytywnych wartości, empatii i życzliwości. Uczymy współpracy w zespole oraz rywalizacji opartej na zdrowych zasadach z poszanowaniem kolegów z klasy, drużyny jak i rywali z boiska.

Celem jest zachęcenie dzieci do regularnej aktywności fizycznej oraz rozwijanie zainteresowań sportem, a w szczególności piłką nożną w duchu zasad FAIR PLAY. Wychowawcy / trenerzy kładą nacisk na godność młodego człowieka, poszanowanie innych oraz tolerancję w każdej dziedzinie życia.