Ekstra Talent 2020 - relacja z turnieju

W środę 19 sierpnia 2020 w Gliwicach przy ul. Sikornik 34 odbyła się V edycja programu Ekstra Talent. Turniej jest rozgrywany w miastach, gdzie na co dzień gości piłkarska Ekstraklasa.

Po raz kolejny nasi zawodnicy wzięli udział w tym wydarzeniu na zaproszenie lokalnego sąsiada Piasta Gliwice.

Mimo okresu wakacyjnego, pogody w kratkę i przelotnych opadów deszczu na turniej stawiło się 12 drużyn z Gliwic i innych miast Górnego Śląska. Między innymi: Sparta Lubliniec, Brazil Tarnowskie Góry, UMKS Żory, UKS Ruch Chorzów, Jedność Przyszowice.

Zawodnicy Kolejarza byli jednymi z młodszych uczestników ponieważ turniej był dedykowany dzieciom urodzonym w roku 2009. Cele jaki został postawiony przez trenera to doskonalenie nabytych umiejętności i założeń taktycznych. Jednak przede wszystkim w tym dniu liczyła się dobra zabawa i pokonywanie własnych barier.

Oprócz turnieju piłkarskiego wszyscy uczestnicy przystąpili do testów sprawności fizycznej takich jak:

• (wytrzymałość) beep test
  • (szybkość) bieg wahadłowy 10x5m
  • (siła ramion) zwis na drążku

Wśród uczestników beep testu na drugim miejscu uplasował się nasz zawodnik Ignacy Kolasiński, który osiągnął 93 etapy przegrywając jedynie z zawodnikiem Brazil Tarnowskie Góry (96 etapów).

Niewątpliwie dla zawodników Kolejarza udział w programie Ekstra Talent to nabycie nowych doświadczeń, spotkanie z kolegami, a co za tym idzie nabywanie nowych i utrwalenie dotychczasowych znajomości, poznanie swoich możliwości i pokonywanie własnych słabości.

Dziękujemy zawodnikom za udział w turnieju i godne reprezentowanie Kolejarza, rodzicom za obecność i wsparcie podczas trwania imprezy, działaczom Piasta za zaproszenie.

Reprezentacja KKS Kolejarz Gliwice:

1. Tomasz Gębarowski
  2. Łukasz Chodnik
  3. Jakub Pałka
  4. Alan Pardela
  5. Ignacy Kolasiński
  6. Aleks Rasała
  7. Fabian Dewucki
  8. Wojtek Gincelis

trener Wojciech Szwarczyński

Krótko o Ekstra Talent:

„Ekstra Talent” to program, który łączy w sobie turniej piłki nożnej dla dzieci do dwunastego roku życia oraz testy sprawnościowe. W turniejach, jakie odbywają się w 16 miastach Ekstraklasy, biorą udział młodzi piłkarze z drużyn zaproszonych przez kluby. Rywalizacja odbywa się na 4 boiskach z udziałem zespołów złożonych z 12 zawodników. Po fazie grupowej i pucharowej, wszystkie drużyny biorą udział w uroczystej dekoracji. Medale na szyjach zawodników wieszają m.in. piłkarze i trenerzy z klubu organizującego turniej.

W przerwach między fazami turnieju, odbywają się testy sprawnościowe pod okiem wolontariuszy z AWF Warszawa. Dzieci mogą sprawdzić się w 3 próbach: zwisie na ugiętych rękach, biegu wahadłowym 10 x 5 metrów oraz w biegu wytrzymałościowym, wahadłowych na 20 metrów. Wyniki testów odbywających się według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT, zostały zapisane w Narodowej Bazie Talentów prowadzonej przez Ministerstwo.

*źródło: https://ekstraklasa.org/aktualnosci/rusza-czwarta-edycja-programu-ekstra-talent-14090