Szkółka Piłkarska Kolejarz

SZKÓŁKA PIŁKARSKA  KOLEJARZ GLIWICE

POMYSŁ:

W natłoku obowiązków, przez które nasze dzieci coraz mniej czasu poświęcają aktywności ruchowej; odpowiadając na pytania (potrzeby) rodziców uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Gliwicach dotyczących pozalekcyjnych zajęć sportowych, we wrześniu 2013 roku powstała inicjatywa umożliwiająca udział dzieci w zajęciach piłki nożnej.

UCZYMY I WYCHOWUJEMY PRZEZ SPORT I ZABAWĘ!

Przez lata nasza Szkółka przygotowywała najmłodszych adeptów piłki nożnej do klas sportowych Kolejarza szkolących dzieci w Szkole Podstawowej z Oddz. Int. nr 1 w Gliwicach, którzy zostawali zawodnikami Komunikacyjnego Klubu Sportowego Kolejarz Gliwice.

Założycielem Szkółki Piłkarskiej Kolejarz Gliwice jest właściciel 4 FOOTBALL COACHING Wojciech Szwarczyński.

ZAŁOŻENIA:

Szkolenie w Szkółce Piłkarskiej Kolejarz odbywa się dwutorowo.

1. Zapraszamy przedszkolaków z oddziałów 0 oraz dzieci klas I – III, które wyrażają chęć uczestnictwa w grach i zabawach z elementami piłki nożnej. Naszym celem jest zachęcenie dzieci do regularnej aktywności fizycznej oraz rozwijanie zainteresowań sportem, w szczególności piłką nożną.
  2. Szkolimy dzieci od 6 roku życia, które w poprzez udział w treningach mają możliwość przystąpić do Komunikacyjnego Klubu Sportowego Kolejarz Gliwice oraz brać udział w regularnych rozgrywkach prowadzonych przez Śląski Związek Piłki Nożnej Podokręg Zabrze, turniejach okolicznościowych i licznych sparingach.

Każdy znajdzie coś dla siebie!

KADRA:

Zajęcia prowadzą licencjonowani trenerzy z uprawnieniami GRASSROOTS C i UEFA B. Zapewniamy indywidualne podejście trener - zawodnik, trener - rodzic.

PRZYSZŁOŚĆ:

Przygotowanie, dzieci do udziału w regularnych rozgrywkach pod egidą Śląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręg Zabrze reprezentując KKS Kolejarz Gliwice. Możliwość przystąpienia najbardziej predysponowanych zawodników do klasy sportowej o profilu piłka nożna prowadzonej przez Komunikacyjny Klub Sportowy KOLEJARZ Gliwice w SP nr 1 w Gliwicach po klasie III (jeśli taka klasa powstanie).

PROGRAM:

UCZYMY I WYCHOWUJEMY PRZEZ SPORT I ZABAWĘ!

Program nauczania powstał na podstawie NARODOWEGO MODELU GRY oraz treningów dziecięcych zespołów Bundesligi