„MIKOŁAJ Z PIŁKĄ – 2014”. Relacja z turnieju.

07 grudnia 2014 roku odbyła się I edycja Turnieju "Mikołaj z piłką", którego organizatorem i sędzią głównym był Pan Jerzy Wojewódzki (prezes Gliwickiego Towarzystwa Sympatyków Piłki Nożnej Pięcioosobowej "PIĄTKA"). W imprezie uczestniczyło 16 zespołów z gliwickich Szkół Podstawowych, Osiedlowych Klubów Sportowych, drużyn futsalowych z Gliwic i Pyskowic oraz młodzi adepci piłki z Domu Dziecka nr 2 w Gliwicach.

Naszą szkołę reprezentowały cztery zespoły składające się z uczniów klas sportowych.

Zawody odbywały się w przyjaznej atmosferze w duchu zasad Fair Play. Niestety drużyna "Arsenalu" zakończyła rozgrywki już w fazie grupowej. Pozostałe, awansowały do kolejnego etapu rozgrywek. W pierwszym ćwierćfinale zespół "Olimpik" pokonał Nbit po bardzo emocjonującym spotkaniu. W drugim ćwierćfinale na przeciw siebie stanęły dwie drużyny z naszej szkoły. W bratobójczym pojedynku lepsi okazali się uczniowie klasy sportowej VIc wygrywając z młodszymi kolegami (Ajax vs Bayern) 2:0.

Chłopcy z VIc grali coraz lepiej z meczu na mecz i pewnie awansowali do finału. Pechowy okazał się półfinał dla uczniów z klasy Vc grającej pod nazwą "Olimpik". Drużyna przegrała i pozostała jej walka jedynie o 3 miejsce. Tam po regulaminowym czasie gry był remis 0:0 i o ostatecznym wyniku decydowały rzuty karne, przegrane 4:3.

W finale długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Obaj finaliści walczyli o zwycięstwo. Wygrała Szkoła Podstawowa nr 20.

Mimo, iż żadna z naszych drużyn nie triumfowała, cały turniej był dla naszej szkoły bardzo udany. Dwie z trzech nagród indywidualnych trafiło do naszych reprezentantów.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Majewski z klasy VIc (Ajax), a tytuł najlepszego bramkarza imprezy otrzymała Nikola Soczyńska z klasy Vc (Olimpik)

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM GIER ORAZ WYNIKI

GRUPA A (Arsenal) - reprezentacja klasy IVc - faza grupowa

GRUPA B (Bayern) - reprezentacja klasy Vc (I) - ćwierćfinał