Śląska Liga Orlików o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego

IGRZYSKA DZIECI

Śląska Liga Orlików o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego

organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy

We wtorek 18 czerwca 2019 w Bieruniu / Imielinie odbył się turniej finałowy Śląskiej Ligi Orlików w piłce nożnej dziewcząt. W tej międzyszkolnej imprezie brały udział uczennice SP1 w ZSP5 Gliwice.

Nasze dziewczęta na co dzień uczą się w klasach sportowych Kolejarza Gliwice o profilu piłka nożna i hokej na trawie. Reprezentantki SP1 od września 2018 roku walczyły o awans do finału tych prestiżowych rozgrywek. Pierwszym krokiem było zdobycie Mistrzostwa Gliwic, w ¼ finału dziewczęta wygrały z mistrzem powiatu gliwickiego. Turniej półfinałowy odbył się w Bytomiu. Po dwóch wygranych po 1:0 uzyskaliśmy upragniony awans do turnieju finałowego, do którego oprócz naszej szkoły awansowały jeszcze placówki:

- SP 13 Żory (Szkoła Mistrzostwa Sportowego)

- SP1 Koniaków

- SP 40 Sosnowiec

Turniej finałowy stał na bardzo wysokim poziomie.

W meczu o awans do finału niestety przegrywamy 1:5 (jak się później okazało z triumfatorem tegorocznych rozgrywek) z SP 13 Żory. W meczu o III lokatę nasze dziewczyny pewnie pokonały koleżanki z Koniakowa 3:1. Finał rozstrzygnęły dopiero rzuty karne, w których zwyciężyły dziewczęta z Żor.

SP1 Gliwice vs SP 13 Żory 1:5 (bramka: A. Cieśla)

SP 1 Gliwice vs SP 1 Koniaków 3:1 (bramki: H. Górczyńska, J. Frączek, A. Zacharska)

Najlepszym zawodnikiem turnieju w drużynie SP1 Gliwice została Agnieszka Frączek. GRATULUJEMY !!!

Tabela Końcowa

Miejsce 1 – SP13 Żory

Miejsce 2 - SP40 Sosnowiec

Miejsce 3 - SP1 GLIWICE

Miejsce 4 – SP1 Koniaków

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie zarówno szkoły jak i Komunikacyjnego Klubu Sportowego Kolejarz Gliwice.

Reprezentacja SP1 na wszystkich etapach rozgrywek:

1. Amelia Cieśla (5d)
  2. Hanna Górczyńska (5d)
  3. Agnieszka Frączek (5d)
  4. Martyna Bielecka (5d)
  5. Julia Frączek (6c)
  6. Julia Starowicz (6c)
  7. Aleksandra Zacharska (6c)
  8. Natalia Fryda (6c)
  9. Felicja Opielka (6c)